תתחדשו רכשתם דירת קבלן וקבלתם שרטוט , חכו רגע!

לפני שאתם מתבלבלים, לעתים על גבי השרטוט, הדירה  לא נראית דירת החלומות שחפצתם בה, התוכנית מכילה מידות , גבהים, קירות ומיקומי ריהוט, וזה לעתים מבלבל איך יראה בכלל הבית. אך חשוב שתדעו, דירת קבלן היא בעלת פוטנציאל לתכנון מקדים ונכון של הדירה שיעשה פלאים.

קבלתם חוברת שבה יש המון פרטים ומפרט טכני ותצטרכו לעיין בה בכדי להבין מאיפה מתחילים, חשוב שתדעו שזה שיש קבלן בשטח לא אומר שאתם לא אמורים להיות בעניינים, לקבל החלטות כי  כבר לאחר רכישת דירת קבלן, נציגת שינויי דיירים מטעם הקבלן תפנה אליכם ותדרוש מכם להגיש תוכניות בניה מעודכנות , תוכנית חשמל ואינסטלציה. אך לפני שאתם מתחילים להתבלבל, ובכלל איזו נקודות חשמל חשובות לכם, האם להוסיף/להזיז ולאן. חשוב לדעת שבתכנית של דירת קבלן צריך לתכנן נכון ולנצל כל חלל וחלל, ניתן להגדיל חדרי רחצה, חדרי שינה ועוד…וזאת מבעוד מועד בכדי למנוע שיפוץ בכניסה לבית והוצאות מיותרות שתוכלו כבר למנוע על ידי תכנון מקדים ועיצוב פנים נכון.

שינויים בתוכנית דירת קבלן

שמתחילים לתכנן דירת קבלן, ראשית חשוב לבחון כמה  נפשות יגורו בדירה ? זוג, משפחה עם ילדים שמתרחבת בעתיד, סגנון חיים והמון המון דגשים שחשוב לאפיין כבר בהתחלה. לאחר מכן יש לבחון את העמדת הקירות, האם ישנם מרווחים ומעברים נוחים, לבחון את תוכנית החשמל המוצעת על ידי הקבלן, שהיא לגמרי סטנדרטית ולצערי לא מספיקה מבחינת ניצול ונוחות, חשוב לתכנן תוכנית חשמל מדויקת, על מנת להעמיד לאחר מכן את הרהוט בהתאם ולא לפספס נקודות חשובות שיגרמו לכם לשלם על חציבות ותיקונים, לאחר קבלת מפתח של דירת קבלן. בתוכנית אינסטלציה ישנן נקודות שהקבלן לא מאפשר להזיז, לדוגמה: קולטנים בחדרי השירותים שכבר הוקמו מראש ועוד. לכל סט התוכניות האלה חשוב מאוד שמעצבת פנים מטעמכם, תלווה אתכם כבר לאחר חתימת החוזה ותתחיל לתכנן את את התוכניות של דירת הקבלן, וזאת בהקפדה רבה עבורכם  וללא פשרות.

מעצבת פנים מנוסה שמבינה בתכנון דירת קבלן, תדע לבחון עבורכם  ולשדרג במידה רבה, את כל מה שקיבלתם מהקבלן ולנצל כולל זיכויים, שלא ידעתם שהם קיימים עבור דירת קבלן שרכשתם.

לדוגמה: אם החלטתם לשדרג את המטבח הסטנדרטי, הקבלן יציע לכם זיכוי כספי. התעקשו לקבל זיכוי גבוה ממה שהקבלן מציע לכם. שדרוג המטבח יכול להגיע לסכום גבוה , והזיכוי יכול להוזיל אותו בכמה אלפי שקלים.

דירת קבלן בתחילת מהלך הבנייה

 

דירת קבלן, עכשיו התהליך המהנה מתחיל, הגיע הזמן לבחור אריחים מגוונים שירצפו את הבית ויעניקו לו תחושה מרחבית ונעימה. אולמות הקרמיקה עמוסות בשלל אריחים יפים, מגוונים ושונים בגודלם ובסגנון. כל המבחר הזה באולם הקרמיקה עלול לגרום לכם בלבול, שאלות ולהתלבטויות רבות.. מה לבחור, על איזה גדלים ללכת ובכלל אם זה מתאים לסגנון הבית שאתם רוצים.

אם יש לכם מעצבת פנים, היא כבר תגיע לפגישה מסודרת וברשותה אוסף נתונים שלקחה כבר בחשבון לתכנון הבית. סט תוכניות שכולל מידות  וכמובן קונספט עיצובי . שאתם מגיעים עם מעצבת פנים לאולם הקרמיקה, היא כבר מוכרת שם ונותנים לה את השרות והבמה ללוות אתכם בבטחה. כך תוכלו ליהנות בסיור בחברת הקרמיקה ותקבלו הסבר והנחיות מה הכי טוב עבורכם כולל שילוב הטעם האישי שלכם.

ישנם  לקוחות שפונים אליי רק לאחר שהיו באולם התצוגה של הקרמיקה כי חשבו לנסות לבד אך לאחר סיור באולם קרמיקה,סיפרו לי שחזרו  מותשים, מיואשים ולא יודעים מה לבחור ובכלל מאיפה מתחילים ואיך קולעים לתקציב שברשותם. זה לא רק לבחור אריח יפה, חשוב לפני כן שהוא מתאים לסגנון הבית, שיהיה פראקטי ויתאים לסגנון החיים ועוד. אז כדי שלא תרגישו מותשים ותתפשרו על אריחים לא מתאימים,  מומלץ להיעזר במעצבת פנים, מעצבת שמכירה את אולמות התצוגה מבעוד מועד, שכבר מיומנת בבחירת אריחים ומכירה את צוות המוכרים, ואת צוות המחסנים, כן שם צריך קשרים והרבה לפתור בעיות בשטח אם יהיו פגמים , חוסרים ועוד..

חשוב שמעצבת פנים מטעמכם, תפקח על דירת קבלן בזמן העבודה, בכדי שלא יגרמו טעיות ומנהל העבודה ידע למי לפנות בכל שלב ושלב, בכל זאת למעצבת ולמנהל דירת קבלן ישנה אותה שפת המקצוע.

תכנון מטבח, למה להתחיל מוקדם?

כבר מהשלבים הראשונים של תכנון הדירה,חשוב לתכנן את המטבח ראשון, וזאת בכדי להגיש תוכנית חשמל ואינסטלציה מבעוד מועד , מדויקת וסגורה  שעליה יתלבשו פירטי הנגרות בשלבים יותר מאוחרים המטבח. תכנון מטבח מוגש בתוכנית קירות מסודרת ולאחר מכן צריך לשלב תוכניות חשמל ואינסטלציה. לצורך מטבח מעוצב לא מתחילים בבחירת חומרים וצבעים, בכדי שתהנו ממטבח איכותי ויוקרתי תכנון המטבח דורש מידה מרבית של פונקציונאליות ונוחות.

דירת קבלן ופיקוח בשטח

 

בזמן העבודה שתתרחש בדירתכם ע"י הקבלן המבצע, תתבקשו להגיע לאתר הבניה בשלבים של אישור לאחר שביצעו את התוכניות שהגשתם ואכן לבדוק שאכן בוצעו ללא טעויות. שלב קבלת האריחים מאוד חשוב על מנת לוודא שאלו האריחים שבחרתם והאם הכמות מספקת ולאן כל אריח ואריח אמור להיות. במקביל הקבלן המבצע את עבודות הריצוף ידרוש מכם תוכנית פריסת אריחים לכל חלל וחלל.

חשוב להגיש תוכנית פריסה מדויקת, על מנת למקסם את החלל, לעתים אנשים שבחרו אריחים מיוחדים בגדלים שונים , מתפלאים שהאריחים מבחינת פריסה לא נוצלו ונוצר המון פחת ומה שהם חלמו התפוגג להם שראו את המקלחת המרוצפת באריחים שבחרו אך חתוכים לחתיכות קטנות ללא פרופורציה, טעות זו  נגרמת מבחירה לא נכונה בחנות הקרמיקה.

לכן מראש חשוב שתתלווה אליכם מעצבת פנים אשר יודעת את העבודה ותמנע לכם תסכולים ובזבוזים מיותרים

לסיכום, דירת קבלן היא בעלת פוטנציאל ושדרוג אך חשוב להיות מעורבים בכל שלב ושלב עד לקבלת מפתח.

גם אתם רוצים

לחיות

בבית מפנק ומעוצב

תמלאו פרטים ואחזור אליכם >>

דילוג לתוכן